Termin ważności wpisu: 2021-12-15

Mińsk mi się śni:

Edukacja Historia Historia miast

Magdalena Bernat-Protaziuk

Mińsk mi się śni:
rok wydania: 2021ISBN: 9788395381867wydawnictwo: Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim
Pełne humoru, inspirujące wiersze. To kryje wspaniała książka Mińsk mi się śni. Pozycja objęta patronatem magazynu Świerszczyk! Dla miłośników Mińska i nie tylko!

MIŃSK MI SIĘ ŚNI
autor: Magdalena Bernat – Protaziuk
ilustracje: Beata Sajewska
wydawca: Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim

Z okazji 600-lecia miasta Mińsk, powstała nowa, wspaniała książka. Mińsk mi się śni to zbiór wierszy o mieście, jego historii, postaciach z nim związanych, przyrodzie oraz walorach turystycznych. To hołd oddany rodzimej miejscowości. Książka ma służyć promocji miasta, wdrażaniu dzieci w jego historię oraz krzewieniu świadomości społecznej w rozumieniu i odczuwaniu małej ojczyzny.


To magiczne, pięknie ilustrowane historie. Najlepszy dowód uznania to słowa jednego z najznamienitszych autorytetów z dziedziny literatury. Przeczytajcie sami:
“Stareńki Mińsk za sprawą tych wierszy olśniewa żywą historią – ciekawostkami historycznymi, które dzisiejszy pejzaż miasta maluje złotymi zgłoskami. Miasto w wierszach staje się dostojne, ciekawe, malownicze i tajemnicze, a zarazem serdecznie bliskie. Nie ma w sobie nic z monotonii, za to wiele z piękna, które, wydobyte przez poetkę, zachwyca i rozbudza dziecięcą wyobraźnię. Autorka wprowadza swojego czytelnika w najciekawsze miejsca – w Aleję Gwiazd Literatury, której mińskiej bibliotece zazdroszczą dziesiątki potężniejszych książnic rozrzuconych po Polsce, do pracowni artystów, na miejskie targowisko, do pracowni zegarmistrza i jubilera, do parku, nad rzekę, do kościoła Najświętszej Panny, do pałacu, na rynek, pod rzeźbę Himilsbacha…Wędrówkom po miejscach, wydarzeniach i słowach towarzyszą w wierszach spotkania z najznamienitszymi mińskimi postaciami – Michałem Andriollim, Janem z Gościańczyc czy Anną Mińską.Mądra, piękna rodzinna lektura, w której czytelniczym wzruszeniom towarzyszy szczery uśmiech autorki, rozmiłowanej w swoim mieście pisarki.”

prof. dr hab. Grzegorz Leszczyński
Uniwersytet Warszawski
www.muzeum-minskmaz.home.plSkontaktuj się z wydawcą