Termin ważności wpisu: 2020-01-03

Tarnów - miasto niezwykłe (wersja kolekcjonerska)

Architektura Historia miast Inne Miasta/Obiekty

Marek Tomaszewski

Tarnów - miasto niezwykłe (wersja kolekcjonerska)
rok wydania: 201ISBN: 978-83-87785-wydawnictwo: S-CAN Wydawnictwo
Wersja kolekcjonerska (rozszerzona) albumu. „Tarnów – miasto niezwykłe” to czwarta publikacja tarnowskiego kolekcjonera, Marka Tomaszewskiego. Na 344 stronach pokazano ponad 850 fotografii, zarówno archiwalnych, jak też współczesnych, opatrzonych zwięzłymi podpisami w językach polskim i angielskim.
Tym razem autor pokazał Tarnów nieznany – zdecydowana większość fotografii to zdjęcia nigdy niepublikowane. Wielką atrakcją albumu są perfekcyjne kompilacje zdjęć starych i nowych, autorstwa Stanisława Siekierskiego, dzięki którym możemy zobaczyć, jak zmieniło się miasto – co przybyło, a czego już nie ma. Dopełnieniem całości są współczesne zdjęcia autorstwa Dariusza i Wojciecha Kobylańskich.
Większość archiwalnych fotografii pochodzi ze zbiorów autora, a uzupełniają je zdjęcia z Archiwum Diecezjalnego w Tarnowie, Archiwum Sióstr Urszulanek w Tarnowie, Holocaust History Archive Noordwijk z Holandii, Muzeum Okręgowego w Tarnowie oraz fotografie tarnowskiego fotografika Piotra Bernackiego.

Równocześnie ukazał się album „Tarnów – miasto niezwykłe” w wersji standardowej, o objętości 144 stron, na których opublikowano ponad 400 fotografii.
www.muzeum.tarnow.plSkontaktuj się z wydawcą