Archiwum: 2019-06-19

Mińsk Mazowiecki i Okolice

Czasopisma Fotografia Historia Historia miast

Komitet redakcyjny: Leszek Celej - przewodniczący, Jadwiga Maciejewska, Adam Łuczak, Iwona Pleskot, Monika Pszkit, Andrzej Partyka.

Mińsk Mazowiecki i Okolice
rok wydania: 2016ISBN: 9788394199067wydawnictwo: Stowarzyszenie Radość Trzeciego Wieku w Mińsku Mazowieckim. Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim.
W Państwa ręce oddany został niezwykle ciekawy album o charakterze źródłowym przedstawiający ponad dwieście artykułów prasowych z lat 1831-1939 obrazujących rzeczywistość Mińska Mazowieckiego (Mińska, Nowo-Mińska) i jego okolic. Materiały prezentowane w tym zbiorze ukazują jak wiele tytułów prasowych funkcjonowało w tamtym czasie. Przeczytacie Państwo mnóstwo przeróżnych artykułów, notatek i ogłoszeń z życia codziennego naszego miasta i jego okolic, obejrzycie wiele ciekawych fotografii z tego okresu. Poznacie historię polityczną, gospodarczą, wojskową, opisy wydarzeń kulturalnych i ciekawostki obyczajowe mieszkańców. Warto przyjrzeć się stylowi języka w ówczesnej prasie, zadumać się nad każdym artykułem i poczuć atmosferę minionych lat.

Cena 60 zł.
www.muzeum-minskmaz.home.plSkontaktuj się z wydawcą